Posts tagged: dexter

Dexter – bohaterowie serialu

By | 26 grudnia 2009

Keith Carradine w serialu amerykańskim „Dexter” wcielił się w postać agenta specjalnego Franka Lundy’ego. Aktor ten jest Amerykaninem. Na świat przyszedł w miejscowości San Mateo przed sześćdziesięcioma laty. Pochodzi z rodziny o tradycjach aktorskich – jego rodzice pracowali w tym zawodzie, ponadto jego przyrodni brat David Carradine jest również aktorem, w dodatku bardzo znanym. Keith był przez jakiś czas uniwersytetu stanowego w Colorado, gdzie kształcił się na wydziale dramatycznym. Początki jego aktorskiej kariery wiążą się z występami na teatralnych deskach – w niektórych sztukach grał razem ze swym ojcem. Na dużym ekranie po raz pierwszy zaprezentował się na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Jest nie tylko aktorem, ale też malarzem i kompozytorem – ma na swoim koncie między innymi Oscara za najlepszą piosenkę wykorzystaną w filmie „Nashville” w reżyserii Roberta Altmana. Jennifer Carpenter naprawdę nazywa się Jennifer Leann Carpenter. W telewizyjnym serialu „Dexter” wcieliła się w postać Debry Morgan. Aktorka jest Amerykanką. Pochodzi z miejscowości Louisville, gdzie przyszła na świat trzydzieści lat temu. jest absolwentką Sacred Heart Academy, która znajduje się w jej rodzinnym mieście. Ponadto była również słuchaczką nowojorskiej Juilliard School. Pierwsze kroki jako aktorka stawiała na deskach teatralnych. Posiada na swoim koncie występy między innymi na Broadwayu. Jej filmografia nie jest jeszcze póki co zbyt bogata. Jennifer po raz pierwszy na dużym ekranie zaprezentowała się przed sześcioma laty w produkcji „Ash Tuesday”. Bardziej znane tytuły z jej udziałem to „Egzorcyzmy Emily Rose” oraz „Kwarantanna”. Prawdziwa popularność przyniósł jej jednak serial „Dexter”. Prywatnie jej mężem jest Michael C. Hall – dla każdego z nich to drugi związek małżeński.

Główni bohaterowie serialu Dexter

By | 12 grudnia 2009

14Michael C. Hall naprawdę nazywa się Michael Carlisle Hall. W cieszącym się ogromna popularnością amerykańskim serialu „Dexter” wcielił się w postać tytułowego bohatera – czyli Dextera Morgana. Aktor ten jest Amerykaninem. Przyszedł na świat w miejscowości Raleigh przed trzydziestoma ośmioma laty. Miała siostrę, ale umarła ona zanim Michael się urodził. Wcześnie stracił również ojca – kiedy zmarł na chorobę nowotworową, Michael był zaledwie jedenastoletnim chłopcem. Jest absolwentem nowojorskiego uniwersytetu, na którym to ukończył wydział sztuk pięknych. Póki co, jego filmografia jest bardzo skromna. Znany stał się dzięki występowi w serialu telewizyjnym „Sześć stóp pod ziemią”, ale popularny stał się dopiero za sprawą „Dextera”. Bardzo starannie przygotowywał się do tej roli – szkolił się w tym celu w FBI i w policyjnych wydziałach zabójstw. Prywatnie jego żoną jest aktorka Jennifer Carpenter. Julie Benz w amerykańskim serialu zatytułowanym „Dexter” wcieliła się w postać Rity Bennett, partnerki, a potem małżonki tytułowego bohatera. Aktorka ta jest Amerykanką. Pochodzi z miejscowości Pittsburgh, gdzie przyszła na świat trzydzieści siedem lat temu. ma dwójkę starszego rodzeństwa. Początkowo zdawać by się mogło, iż Julie poświęci swoje życie na sportową karierę. Jako trzyletnia zaledwie dziewczynka rozpoczęła trenowanie łyżwiarstwa figurowego. W Stanach Zjednoczonych uczestniczyła nawet w mistrzostwach kraju juniorów. Sportową karierę przekreśliła jednakże poważna kontuzja. Wówczas Julie zainteresowała się aktorstwem. Przez jakiś czas była studentka nowojorskiego uniwersytetu, gdzie kształciła się na wydziale dramatycznym. Potem zdecydowała się na przeprowadzkę do Los Angeles, ażeby tam próbować szczęścia. Zaczynała od niewielkich rólek w telewizyjnych serialach. Prywatnie jest rozwódką. James Remar naprawdę nazywa się William James Remar. W serialu telewizyjnym „Dexter” wcielił się w postać Harry’ego Morgana, przybranego ojca tytułowego bohatera. Aktor ten jest Amerykaninem. Pochodzi z Bostonu, gdzie urodził się przed pięćdziesięcioma sześcioma laty. aktorstwo zafascynowało go, kiedy liczył sobie dziewięć wiosen. Stało się to po obejrzeniu produkcji zatytułowanej „Spartakus”, a wyreżyserowanej przez Stanley Kubricka. Jako piętnastoletni chłopak zaniechał edukacji, przez jakiś czas jeździł po kraju występując w rockowej kapeli. Aktorskie umiejętności szlifował w Nowym Jorku, gdzie był słuchaczem Neighborhood Playhouse. Początki jego aktorskiej kariery datować należy na końcówką lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy to zaczął pokazywać się w telewizyjnych serialach. Jego filmografia jest bardzo bogata, także w znane tytuły jak „48 godzin” czy „Za szybcy, za wściekli”.

David Zayas i Jimmy Smits z serialu Dexter

By | 16 listopada 2009

David Zayas w popularnym serialu amerykańskim „Dexter” zagrał detektywa Angela Batistę. Aktor ten jest z pochodzenia Portorykańczykiem., aczkolwiek jako dziecko wraz z rodzina wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Ciekawostką może być to, że zanim zdecydował się na pracę w zawodzie aktora, był nowojorskim policjantem – to niewątpliwie pomogło mu w zbudowaniu wyżej wspomnianej postaci. Praca ta była jednak tylko środkiem zapewniającym utrzymanie się, gdyż Zayas od wczesnego dzieciństwa marzył o aktorstwie, oglądał mnóstwo filmów. Będąc jeszcze policjantem, podjął studia w aktorskich szkołach, uczęszczał na kursy. Dość szybko został zauważony i wraz z początkiem lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zaczął występować na teatralnych deskach. W LABirynth Theatre Company występuje do dzisiejszego dnia, ma też na koncie wiele udanych ról na Broadwayu. Potem zaczął pokazywać się telewizyjnych serialch. Jimmy Smits w serialu amerykańskim „Dexter” wcielił się w postać prawnika Miguela Prado – oglądać go w tej roli można w trzecim sezonie serialu. Aktor jest Amerykaninem portorykańskiego pochodzenia. Urodził się w Nowym Jorku. Obecnie liczy sobie pięćdziesiąt cztery lata. W jego żyłach płynie ponadto krew holenderska oraz surinamska. Posiada dwie siostry. Jest absolwentem Brooklyn College, gdzie kształcił się na wydziale teatralnym. Ponadto ukończył również Uniwersytet Cornella. Karierę aktorską rozpoczął na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Początkowo pracował jako aktor teatralny, ale bardzo szybko został tam zauważony i trafił na telewizyjne ekrany, gdzie po raz pierwszy zaprezentował się w połowie lat dziewięćdziesiątych w popularnym serialu „Policjanci z Miami”. Ogromną popularność przyniósł mu serial „Prawnicy z Miasta Aniołów”. Ma na swoim koncie wiele ról kinowych.