Posts tagged: corbin

Biohaterowie serialu Przystanek Alaska

By | 23 grudnia 2009

13Rob Morrow w cieszącym się niegdyś ogromną popularnością serialu telewizyjnym „Przystanek Alaska” wcielił się w postać doktora Joela Fleischmana. Ten amerykański aktor pochodzi z miejscowości o nazwie New Rochelle, gdzie przyszedł na świat czterdzieści siedem lat temu. jest nie tylko aktorem, ale też reżyserem i producentem filmowym. Zajmuje się również pisaniem scenariuszy. Jako aktor zadebiutował w telewizji – a uściślając, w serialu zatytułowanym „Fame”, gdzie wystąpił gościnnie. Na dużym ekranie po raz pierwszy pokazał się w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia i miało to miejsce w produkcji „Wakacje w kurorcie” (główną rolę w tym filmie zagrał Johny Depp). Spośród bardziej znanych obrazów z udziałem Roba Morrow wymienić można takie tytuły jak między innymi „Quiz Show”, „Matka”, „Tylko miłość” i „Maze”. Jednak zdecydowanie największą popularność zdobył dzięki „Przystankowi Alaska”.

John Corbett naprawdę nazywa się John Joseph Corbett Junior. W bardzo popularnym swego czasu serialu telewizyjnym zatytułowanym „Przystanek Alaska” wcielił się w postać radiowca Chrisa Stevensa. Ten amerykański aktor przyszedł na świat w miejscowości o nazwie Wheeling przed czterdziestoma ośmioma laty. Zanim zaczął myśleć o aktorstwie, pracował jako hutnik. Doznał jednak bardzo poważnego urazu kręgosłupa, który uniemożliwił mu dalsze wykonywanie tego zawodu. W związku z tym na uniwersytecie znajdującym się w Los Angeles Corbett uczęszczał na aktorskie kursy. Jako aktor zadebiutował na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia i miało to miejsce w produkcji „Użyteczne przedmioty”. Potem zaczął pokazywać się w telewizyjnych serialach. Ma na swoim koncie także wiele występów na dużym ekranie, w takich produkcjach jak między innymi „Moje wielkie greckie wesele” czy „Zabójcza blondynka”.

Barry Corbin naprawdę nazywa się Leonard Barrie Corbin. W telewizyjnym serialu „Przystanek Alaska” zagrał byłego kosmonautę Maurice’a J. Minniefielda. Ten amerykański aktor pochodzi z miejscowości o nazwie Lamesa, gdzie przyszedł na świat przed sześćdziesięcioma dziewięcioma laty. Karierę w zawodzie aktora rozpoczynał na teatralnych deskach. Początkowo grał w teatrach znajdujących się w jego rodzinnym stanie Texas. Potem jednakże postanowił spróbować swojego szczęścia na nieco szerszych wodach, w związku z czym zdecydował się na przeprowadzkę do Nowego Jorku. Tam dość długo prezentował się na Broadwayu. W drugiej połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia zmienił miejsce zamieszkania na Los Angeles, gdzie początkowo żył z pisania sztuk na potrzeby radiowych stacji. Grać zaczął natomiast wraz z początkiem lat osiemdziesiątych. Ma na swoim koncie występy w serialach telewizyjnych i kinowe.