Posts tagged: allo

Yvette Carte-Blanche i Fanny La Fan

By | 24 grudnia 2009

Yvette Carte-Blanche to kolejna z bohaterek prezentujących się w brytyjskim serialu „Allo! Allo!”. W postać tę wcieliła się Vicki Michelle – pochodząca z Londynu aktorka, dzisiaj licząca sobie pięćdziesiąt dziewięć lat. Yvette jest kelnerką w kawiarni należącej do Rene, w którym jest do szaleństwa zakochana. Oczywiście, romansują ze sobą i rzecz jasna niejednokrotnie zostają przyłapani w dość jednoznacznych sytuacjach przez Edith. Generalnie rzecz biorąc Yvette jest o Rene straszliwie zazdrosna, aczkolwiek praca w kawiarni nie jest jedynym źródłem jej dochodów. Ponieważ jest kobietą bardzo atrakcyjną fizycznie i podobającą się mężczyznom, w zamian za pieniądze świadczy im usługi seksualne. W taki sposób zarabia między innymi na ulicy – narodowość klienta nie ma dla niej najmniejszego znaczenia, zwykle są to Niemcy. Po wojnie nie opuściła Rene. Została razem z nim i wspólnie prowadzili kawairanię. Fanny La Fan to następna z postaci, jakie pojawiają się w angielskim serialu komediowym zatytułowany m „Allo! Allo!”. Rolę tę zagrała Rose Hill – nie żyjąca już od sześciu lat brytyjska aktorka (była również śpiewaczką). Fanny jest matka Edith. Słynie ze swojej nienawiści przede wszystkim do Niemców (na sam ich widok czy samo wspomnienie o nich momentalnie zaczyna pluć), poza tym nie znosi również szczerze Rene i wciąż nie może nadziwić się swojej córce, co właściwie w nim widzi. Ukochanym Fanny jest Ernest Leclerc, z którym w końcu bierze ślub. Lubi w tajemnicy przed wszystkimi – a szczególnie przed własną córką popijać mocniejsze trunki, a przede wszystkim dżin. Jako młoda kobieta, Fanny pracowała jako tancerka w paryskich rewiach. Teraz natomiast jest dość schorowana, poza tym ma nie najlepszy słuch. Przebywa głównie w swoim własnym łóżku, pod którym francuski ruch oporu zamontował nadajniki.

Herr Otto Flick i Helga Geerhart

By | 9 grudnia 2009

Herr Otto Flick to kolejny z głównych bohaterów brytyjskiego serialu komediowego „Allo! Allo!”. W postać tę wcielił się artysta brytyjski (aktor oraz skrzypek) Richard Gibson, urodzony w Ugandzie, obecnie pięćdziesięciopięciolatek. Zaznaczyć jednakże trzeba, iż w sześciu odcinkach postać tę zagrał inny angielski aktor, a mianowicie David Janson. Herr Flik jest rzecz jasna Niemcem – pracuje w gestapo, gdzie posiada najwyższą oficerską rangę. Bardzo charakterystyczny jest sposób jego poruszania się – kuleje, w związku z czym chodzi o lasce. Zawsze ubiera się w długi, skórzany płaszcz w czarnym kolorze, ale kiedy trzeba poświęcić się dla jakiejś tajnej misji, przebiera się. Często nosi pod płaszczem damską bieliznę. Jego kochanką jest Helga, ale w kontaktach z kobietami Niemiec ten traci nagle całą pewność siebie. Herr Flick to człowiek, na którego twarzy nie gości uśmiech, wszyscy się go boją. Helga Geerhart to następna z czołowych bohaterek brytyjskiego serialu telewizyjnego „Allo! Allo!”. W postać tę wcieliła się urodzona w Londynie przed pięćdziesięcioma siedmioma laty Kim Hartman. Helga jest członkiem niemieckiej armii w randze zwyczajnego szeregowca. Na co dzień jest zatrudniona w biurze pułkownik Kurta von Stroma, przy czym ma bardzo specyficzny sposób zapowiadania swojemu przełożonemu, iż ma gości – obwieszcza to zawsze niemiłosiernym wrzaskiem. Jest oczywiście zamieszana we wszystkie przedsięwzięcia swego szefa – co więcej, jako człowiek w znaczny sposób przewyższający go inteligencją, nieraz ratuje go z rozmaitych opresji. Często sama różne akcje wymyśla. Jest kochanką Herr Flicka, z czego odnosi bardzo wiele korzyści – nie tylko zresztą jej to pomaga. Sama doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej atrakcyjności, co z zimna krwią wykorzystuje do osiągnięcia własnych celów.

Główni bohaterzy serialu Allo allo

By | 3 listopada 2009

41Jednym z głównych bohaterów bardzo lubianego serialu komediowego produkcji brytyjskiej zatytułowanego „Allo! Allo” jest Rene Francois Artois. W postać tę wcielił się brytyjski aktor, obecnie sześćdziesięcioośmioletni Gordon Kaye. Grany przez niego Rene nie jest – obiektywnie rzecz biorąc – atrakcyjnym fizycznie mężczyzną (nie dość, że gruby, to na dodatek zezowaty i wyraźnie łysiejący), co jednak wcale nie przeszkadza mu w romansowaniu z kelnerkami pracującymi w barze, którego jest właścicielem. Rene ma zawsze to do siebie, że na takim obściskiwaniu się przyłapuje go jego małżonka – i za każdym razem usłyszeć można jakieś na wskroś niedorzeczne wytłumaczenie całej sytuacji. Ponieważ jest akurat druga wojna światowa, Rene współpracuje z francuskim ruchem oporu – przy czym zaznaczyć trzeba, iż wcale nie robi tego z własnej, nieprzymuszonej woli. Gdyby mógł, trzymałby się od takich rzeczy z daleka. Edith Melba Artois to następna z bohaterek brytyjskiego serialu „Allo! Allo!”, którego akcja toczy się podczas drugiej wojny światowej (warto nadmienić, iż serial trwał dłużej aniżeli wojna). W postać tę wcieliła się nie żyjąca już od siedmiu lat aktorka brytyjska Carmen Silvera. Edith razem ze swoim małżonkiem prowadzi kawiarnię. W przeciwieństwie do swojej drugiej połowy, jest bardzo zaangażowana w działalność na rzecz francuskiego ruchu oporu. Jest wyraźnie starsza od Rene, ale pożąda go dokładnie tak samo, jak w czasach, kiedy brali ślub – w druga stronę to jednak nie działa, ponieważ Rene stroni od niej jak może, ale jednocześnie się jej boi. Jest o niego potwornie zazdrosna i wierzy w bzdury w ciskane przez niego za każdym razem, kiedy przyłapie go z jakąś kelnerką. Zdecydowanie najgorsze są chwile, kiedy Edith zaczyna popisywać się swym wokalnym talentem – a raczej jego całkowitym brakiem. Kolejną z głównych postaci, jakie pojawiają się w brytyjskim serialu komediowym „Allo! Allo!” jest Hubert Gruber. W postać tę wcielił się liczący sobie dzisiaj sześćdziesiąt dwa lata brytyjski aktor urodzony w Nowym Jorku Guy Siner. Grany przez niego Hubert Gruber jest niemieckim wojskowym w randzie porucznika. Słynie przede wszystkim ze swoich skłonności homoseksualnych, a szczególnym obiektem jego westchnień jest Francuz Rene – chociaż oficjalnie w żadnym z odcinków nie zostało to potwierdzone przez niego samego, ale przecież to i tak widać. Gruber na żołnierza kompletnie się nie nadaje. To typ marzyciela, artysta miłujący sztukę i sam zresztą pięknie malujący. Bardzo często ma poczucie wyalienowania, często również czuje się niezwykle samotny. Ma obsesję na punkcie swojego prywatnego czołgu, któremu nadal imię Hubert i porusza się nim na co dzień tak, jak inni jeżdżą osobistymi autami.