Posts tagged: alaska

Biohaterowie serialu Przystanek Alaska

By | 23 grudnia 2009

13Rob Morrow w cieszącym się niegdyś ogromną popularnością serialu telewizyjnym „Przystanek Alaska” wcielił się w postać doktora Joela Fleischmana. Ten amerykański aktor pochodzi z miejscowości o nazwie New Rochelle, gdzie przyszedł na świat czterdzieści siedem lat temu. jest nie tylko aktorem, ale też reżyserem i producentem filmowym. Zajmuje się również pisaniem scenariuszy. Jako aktor zadebiutował w telewizji – a uściślając, w serialu zatytułowanym „Fame”, gdzie wystąpił gościnnie. Na dużym ekranie po raz pierwszy pokazał się w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia i miało to miejsce w produkcji „Wakacje w kurorcie” (główną rolę w tym filmie zagrał Johny Depp). Spośród bardziej znanych obrazów z udziałem Roba Morrow wymienić można takie tytuły jak między innymi „Quiz Show”, „Matka”, „Tylko miłość” i „Maze”. Jednak zdecydowanie największą popularność zdobył dzięki „Przystankowi Alaska”.

John Corbett naprawdę nazywa się John Joseph Corbett Junior. W bardzo popularnym swego czasu serialu telewizyjnym zatytułowanym „Przystanek Alaska” wcielił się w postać radiowca Chrisa Stevensa. Ten amerykański aktor przyszedł na świat w miejscowości o nazwie Wheeling przed czterdziestoma ośmioma laty. Zanim zaczął myśleć o aktorstwie, pracował jako hutnik. Doznał jednak bardzo poważnego urazu kręgosłupa, który uniemożliwił mu dalsze wykonywanie tego zawodu. W związku z tym na uniwersytecie znajdującym się w Los Angeles Corbett uczęszczał na aktorskie kursy. Jako aktor zadebiutował na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia i miało to miejsce w produkcji „Użyteczne przedmioty”. Potem zaczął pokazywać się w telewizyjnych serialach. Ma na swoim koncie także wiele występów na dużym ekranie, w takich produkcjach jak między innymi „Moje wielkie greckie wesele” czy „Zabójcza blondynka”.

Barry Corbin naprawdę nazywa się Leonard Barrie Corbin. W telewizyjnym serialu „Przystanek Alaska” zagrał byłego kosmonautę Maurice’a J. Minniefielda. Ten amerykański aktor pochodzi z miejscowości o nazwie Lamesa, gdzie przyszedł na świat przed sześćdziesięcioma dziewięcioma laty. Karierę w zawodzie aktora rozpoczynał na teatralnych deskach. Początkowo grał w teatrach znajdujących się w jego rodzinnym stanie Texas. Potem jednakże postanowił spróbować swojego szczęścia na nieco szerszych wodach, w związku z czym zdecydował się na przeprowadzkę do Nowego Jorku. Tam dość długo prezentował się na Broadwayu. W drugiej połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia zmienił miejsce zamieszkania na Los Angeles, gdzie początkowo żył z pisania sztuk na potrzeby radiowych stacji. Grać zaczął natomiast wraz z początkiem lat osiemdziesiątych. Ma na swoim koncie występy w serialach telewizyjnych i kinowe.

Przystanek Alaska

By |

Floyd Red Crow Westerman w serialu telewizyjnym „Przystanek Alaska” wcielił się w postać Tego Który Czeka. Aktor ten zmarł w Los Angeles przed dwoma laty w wieku lat siedemdziesięciu jeden. Był Indianinem, a uściślając – należał do plemienia Siuksów Sisseton-Wahpeton, w rezerwacie zamieszkiwanym przez tę plemię w Dakocie Południowej przyszedł na świat. Nie wychowywał się jednakże wśród swoich, albowiem jako pięcioletni chłopiec został posłany do jednej z rozlicznych szkół, a mieszkał w internacie. Początkowo zarabiał na życie jako muzyk – potrafił wspaniale grać na gitarze. Był to bardzo trudny okres w jego życiu, miał wówczas okazję przekonać się, że rdzennym mieszkańcom Ameryki wcale nie jest łatwo. To spowodowało, że zaangażował się w ruchy społeczne i polityczne, działając aktywnie na rzecz indiańskiej społeczności. Jako aktor zagrał w bardzo wielu telewizyjnych serialach i filmach kinowych.

Anthony Edwards w serialu telewizyjnym „Przystanek Alaska” wcielił się w postać Mike’a Monroe. Jest amerykańskim aktorem. Pochodzi z miejscowości Santa Barbara, gdzie przyszedł na świat przed czterdziestoma siedmioma laty. aktorstwem zafascynowany był już jako dziecko, chociaż rodzice nie chcieli pozwalać mu na zbyt częste oglądanie telewizji. Posiada czwórkę starszego rodzeństwa. Przez jakich czas studiował na wydziale dramatycznym University of Southern Kalifornia, jednakże zaniechał tej edukacji. Powodem tego było to, że już wówczas Edwards zaczął otrzymywać propozycje różnych ról. Jest aktorem posiadającym na swoim koncie bardzo wiele występów na dużym ekranie w filmach takich jak na przykład „Top Gun”, „Klient” czy „Cudowna mila”. Jednakże najbardziej znany jest z telewizji, a przede wszystkim z serialu „Ostry dyżur”. W życiu prywatnym jego żoną jest Jeanine Lobell, mają czwórkę dzieci.

Springfield i Alaska

By | 22 listopada 2009

3Alaska – mekka każdego takiego jak Homer. Tak nastawiony kieruje całą rodzinę do tego stanu. Przedtem jednak trzymają się kurczowo każdego wolnego pokoju, jaki zdołają znaleźć. Bart upija się i wypomina Homerowi wszystkie złe czyny, jakie zrobił mu. Meggie jest również wściekła na ojca, podobnie jak Lisa. Tylko Marge jako tako trzyma się i postanawia nie przeciwstawiać mu się jak reszta rodziny. Ale to nie jest łatwe – Homer uważa, że jest najmądrzejszy i tylko jego dyktando może uratować wszystkim życie. Tak więc jadą na Alaskę, w miejsce, gdzie nikt nie pyta cię o świadectwo ze szkoły średniej. To według Homera najatrakcyjniejsza cecha tego stanu. I tam jest mu dobrze, nie chce się stamtąd ruszać. Ale rodzina dowiaduje się, że w mieście, gdzie stało Springfield ma powstać Drugi Wielki Kanion i ma być wielką rodzinną atrakcją. Wynika z tego, że rząd chce zwyczajnie zmieść z powierzchni ziemi to miasto. Marge się na to nie godzi i chce wracać uratować miasto, ale Homerowi się to nie widzi, więc idzie do centrum do jakiegoś baru i co nieco wypić. Kiedy wraca, okazuje się, że Marge pojechała sama z dziećmi, a jego zostawili. W Homerze odzywa się duma i dobre serce – jedzie za nimi. Springfield jest całkowicie odcięte od świata i niedługo zostanie wysadzone w powietrze. Marge wraz z Bartem, Lisą i Maggie chcą temu zapobiec. Jednak zostają złapani i odesłani z powrotem do zamkniętego miasta. Wszystko w rękach Homera. Ten ledwo, bo ledwo dostaje się do miasta i zamiast naprawiać sytuację, znowu ją psuje i to podwójnie. Zrzucona bomba ma na liczniku pięć minut, a Homer jest zrozpaczony, bo niczego nie osiągnął w życiu i nikt, rodzina zwłaszcza, nie chce z nim rozmawiać. Wtedy dostaje objawienia i zostają udzielone mu wskazówki, co ma zrobić. Wsiada ma motor, bierze bombę pod pachę i jedzie po swojego syna. Ten początkowo nie chce z nim rozmawiać, ale kiedy Homer mówi, że da mu potrzymać bombę, zgadza się od razu ze swoim uśmiechem na twarzy. Udaje im się wyrzucić bombę poza obszar kapsuły i wszyscy są szczęśliwi. Wtedy pojawia się przywódca EPA i chce zabić Homera, ale Maggie ze swoją butelką ratuje ich. Homer z Marge odjeżdżają zakochani na motorku, Lisa idzie na lody ze swoim nowym chłopakiem, a Bart i Maggie są zadowoleni z porządku, jaki został przywrócony. Film się końcu, wszyscy są szczęśliwi, a Simpsonowie już nie muszą się obawiać publicznego powieszenia.

Przystanek Alaska i jej bohaterowie

By | 2 października 2009

Janine Turner naprawdę nazywa się Janine Loraine Gauntt. W serialu telewizyjnym zatytułowanym „Przystanek Alaska” wcieliła się w postać Maggie O’Connell. Ta amerykańska aktorka przyszła na świat w miejscowości o nazwie Lincoln przed czterdziestoma siedmioma laty. Posiada starszego brata. Od najmłodszych lat była osobą bardzo utalentowaną artystycznie. Kształciła się w zakresie takich dziedzin jak teatrologia oraz balet. W poszukiwaniu szczęścia i z myślą o rozwijaniu swojej kariery udała się do Nowego Jorku. Początkowo zarabiała na życie pracując w charakterze modelki. Następnie zaczęła pokazywać się w telewizyjnych serialach. Posiada na swoim koncie sporo tego rodzaju występów. Poza tym zagrała w wielu pełnometrażowych filmach kinowych, takich jak dla przykładu „Na krawędzi”, „W kręgu oszustwa” czy „Tajemniczy romans”. Zdecydowanie najbardziej popularna stała się dzięki „Przystankowi Alaska”.

Teri Polo naprawdę nazywa się Theresa Elizabeth Polo. W popularnym w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku serialu „Przystanek Alaska” wcieliła się w postać Michelle Schowdoski Capry. Ta amerykańska aktorka przyszła na świat w miejscowości Dover przed czterdziestoma laty. Posiada dwóch braci. O artystycznej karierze marzyła już od dziecka. Jako pięcioletnia dziewczynka zaczęła kształcenie w baletowej szkol, jednakże dwanaście lat później zaniechała tej edukacji. Miała wówczas siedemnaście lat i zwyciężyła w jednym z konkursów dla modelek. Zdecydowała się wówczas na wyjazd do Nowego Jorku, aby tam szukać szczęścia i robić karierę. Jako aktorka zadebiutowała w telewizyjnych serialach – tego rodzaju występów ma na swoim koncie mnóstwo, wymienić można tutaj takie tytuły jak dla przykładu „Fraiser”, „Szpital Dobrej Nadziei” czy „Wzór”. Zagrała również w bardzo wielu produkcjach kinowych.