Kategoria Seriale

Polskie seriale komediowe

11„Bank nie z tej ziemi” to jeden z polskich seriali komediowych, które swego czasu oglądało się z nieukrywaną przyjemnością. Pierwszy odcinek tej produkcji Telewizja Polska wyemitowała pod koniec maja tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego czwartego roku. Ogółem powstało odcinków trzynaście, a każdy z nich trwał niespełna pięćdziesiąt minut. Serial ten wymyśliło dwóch znanych polskich filmowców, a mianowicie Waldemar Dziki oraz Cezary Harasimowicz – ten pierwszy był jednym z reżyserów, drugi zaś jednym ze scenarzystów. W serialu zagrało wielu znakomitych polskich aktorów. Można w tym miejscu wymienić takie nazwiska jak między innymi Małgorzata Foremniak, Barbara Krafftówna, Adam Ferency, Krzysztof Wakuliński czy Franciszek Pieczka. Bohaterami tego serialu są zarówno ludzie żywi, jak i duchy. A chodzi w tym wszystkim o Bank Wszelkiej Pomocy. Bohaterom pomagają dobre duchy, a przeszkadzają złe.

„Czterdziestolatek” to bezapelacyjnie jeden z najbardziej popularnych polskich seriali, który od czasu do czasu jest przez Telewizję Polską powtarzany. Pierwszy jego odcinek został wyemitowany na antenie w roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym czwartym. Ogółem powstało tych odcinków dwadzieścia jeden. Reżyserem tego serialu był Jerzy Gruza, on również należał do grona scenarzystów. Bardzo dużą popularnością cieszył się nie tylko serial, ale także i pochodząca z niego piosenka wykonywana przez Andrzeja Rosiewicza, a zatytułowana „Czterdzieści lat minęło z czołówki”. Na ekranie natomiast zaprezentowali się tacy aktorzy jak dla przykładu Andrzej Kopiczyński, Anna Seniuk, Irena Kwiatkowska, Leonard Pietraszak oraz Janusz Gajos. Akcja serialu toczyła się w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Głównymi bohaterami byli członkowie rodziny Karwowskich z inżynierem Stefanem Karwowskim na czele.

„Lokatorzy” to niewątpliwie jeden z sympatyczniejszych seriali komediowych, jakie ukazywały się na antenie Telewizji Polskiej. Realizacji tego serialu podjął się gdański oddział TVP, a miało to miejsce w roku tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym dziewiątym. W następnym roku, na początku lutego, został wyemitowany pierwszy odcinek. Ukazywały się na antenie przez pięć lat, przy czym zaznaczyć należy, iż przez te ostatnie dwa lata tytuł serialu został zmieniony i brzmiał „Sąsiedzi”. Miało to związek z tym, że spora grupa aktorów grających w serialu do tej pory pożegnała się z nim. Ogółem nakręcono dwieście dwadzieścia sześć odcinków, które podzielono na sześć serii. Każdy z odcinków trwał niespełna trzydzieści minut. Akcja serialu toczyła się w Warszawie. Głównymi bohaterami byli gospodarze pewnego domu, jego lokatorzy oraz przyjaciele tychże gospodarzy. W serialu wystąpiło wielu znanych aktorów.

Dexter – bohaterowie serialu

Keith Carradine w serialu amerykańskim „Dexter” wcielił się w postać agenta specjalnego Franka Lundy’ego. Aktor ten jest Amerykaninem. Na świat przyszedł w miejscowości San Mateo przed sześćdziesięcioma laty. Pochodzi z rodziny o tradycjach aktorskich – jego rodzice pracowali w tym zawodzie, ponadto jego przyrodni brat David Carradine jest również aktorem, w dodatku bardzo znanym. Keith był przez jakiś czas uniwersytetu stanowego w Colorado, gdzie kształcił się na wydziale dramatycznym. Początki jego aktorskiej kariery wiążą się z występami na teatralnych deskach – w niektórych sztukach grał razem ze swym ojcem. Na dużym ekranie po raz pierwszy zaprezentował się na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Jest nie tylko aktorem, ale też malarzem i kompozytorem – ma na swoim koncie między innymi Oscara za najlepszą piosenkę wykorzystaną w filmie „Nashville” w reżyserii Roberta Altmana. Jennifer Carpenter naprawdę nazywa się Jennifer Leann Carpenter. W telewizyjnym serialu „Dexter” wcieliła się w postać Debry Morgan. Aktorka jest Amerykanką. Pochodzi z miejscowości Louisville, gdzie przyszła na świat trzydzieści lat temu. jest absolwentką Sacred Heart Academy, która znajduje się w jej rodzinnym mieście. Ponadto była również słuchaczką nowojorskiej Juilliard School. Pierwsze kroki jako aktorka stawiała na deskach teatralnych. Posiada na swoim koncie występy między innymi na Broadwayu. Jej filmografia nie jest jeszcze póki co zbyt bogata. Jennifer po raz pierwszy na dużym ekranie zaprezentowała się przed sześcioma laty w produkcji „Ash Tuesday”. Bardziej znane tytuły z jej udziałem to „Egzorcyzmy Emily Rose” oraz „Kwarantanna”. Prawdziwa popularność przyniósł jej jednak serial „Dexter”. Prywatnie jej mężem jest Michael C. Hall – dla każdego z nich to drugi związek małżeński.

Yvette Carte-Blanche i Fanny La Fan

Yvette Carte-Blanche to kolejna z bohaterek prezentujących się w brytyjskim serialu „Allo! Allo!”. W postać tę wcieliła się Vicki Michelle – pochodząca z Londynu aktorka, dzisiaj licząca sobie pięćdziesiąt dziewięć lat. Yvette jest kelnerką w kawiarni należącej do Rene, w którym jest do szaleństwa zakochana. Oczywiście, romansują ze sobą i rzecz jasna niejednokrotnie zostają przyłapani w dość jednoznacznych sytuacjach przez Edith. Generalnie rzecz biorąc Yvette jest o Rene straszliwie zazdrosna, aczkolwiek praca w kawiarni nie jest jedynym źródłem jej dochodów. Ponieważ jest kobietą bardzo atrakcyjną fizycznie i podobającą się mężczyznom, w zamian za pieniądze świadczy im usługi seksualne. W taki sposób zarabia między innymi na ulicy – narodowość klienta nie ma dla niej najmniejszego znaczenia, zwykle są to Niemcy. Po wojnie nie opuściła Rene. Została razem z nim i wspólnie prowadzili kawairanię. Fanny La Fan to następna z postaci, jakie pojawiają się w angielskim serialu komediowym zatytułowany m „Allo! Allo!”. Rolę tę zagrała Rose Hill – nie żyjąca już od sześciu lat brytyjska aktorka (była również śpiewaczką). Fanny jest matka Edith. Słynie ze swojej nienawiści przede wszystkim do Niemców (na sam ich widok czy samo wspomnienie o nich momentalnie zaczyna pluć), poza tym nie znosi również szczerze Rene i wciąż nie może nadziwić się swojej córce, co właściwie w nim widzi. Ukochanym Fanny jest Ernest Leclerc, z którym w końcu bierze ślub. Lubi w tajemnicy przed wszystkimi – a szczególnie przed własną córką popijać mocniejsze trunki, a przede wszystkim dżin. Jako młoda kobieta, Fanny pracowała jako tancerka w paryskich rewiach. Teraz natomiast jest dość schorowana, poza tym ma nie najlepszy słuch. Przebywa głównie w swoim własnym łóżku, pod którym francuski ruch oporu zamontował nadajniki.

Biohaterowie serialu Przystanek Alaska

13Rob Morrow w cieszącym się niegdyś ogromną popularnością serialu telewizyjnym „Przystanek Alaska” wcielił się w postać doktora Joela Fleischmana. Ten amerykański aktor pochodzi z miejscowości o nazwie New Rochelle, gdzie przyszedł na świat czterdzieści siedem lat temu. jest nie tylko aktorem, ale też reżyserem i producentem filmowym. Zajmuje się również pisaniem scenariuszy. Jako aktor zadebiutował w telewizji – a uściślając, w serialu zatytułowanym „Fame”, gdzie wystąpił gościnnie. Na dużym ekranie po raz pierwszy pokazał się w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia i miało to miejsce w produkcji „Wakacje w kurorcie” (główną rolę w tym filmie zagrał Johny Depp). Spośród bardziej znanych obrazów z udziałem Roba Morrow wymienić można takie tytuły jak między innymi „Quiz Show”, „Matka”, „Tylko miłość” i „Maze”. Jednak zdecydowanie największą popularność zdobył dzięki „Przystankowi Alaska”.

John Corbett naprawdę nazywa się John Joseph Corbett Junior. W bardzo popularnym swego czasu serialu telewizyjnym zatytułowanym „Przystanek Alaska” wcielił się w postać radiowca Chrisa Stevensa. Ten amerykański aktor przyszedł na świat w miejscowości o nazwie Wheeling przed czterdziestoma ośmioma laty. Zanim zaczął myśleć o aktorstwie, pracował jako hutnik. Doznał jednak bardzo poważnego urazu kręgosłupa, który uniemożliwił mu dalsze wykonywanie tego zawodu. W związku z tym na uniwersytecie znajdującym się w Los Angeles Corbett uczęszczał na aktorskie kursy. Jako aktor zadebiutował na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia i miało to miejsce w produkcji „Użyteczne przedmioty”. Potem zaczął pokazywać się w telewizyjnych serialach. Ma na swoim koncie także wiele występów na dużym ekranie, w takich produkcjach jak między innymi „Moje wielkie greckie wesele” czy „Zabójcza blondynka”.

Barry Corbin naprawdę nazywa się Leonard Barrie Corbin. W telewizyjnym serialu „Przystanek Alaska” zagrał byłego kosmonautę Maurice’a J. Minniefielda. Ten amerykański aktor pochodzi z miejscowości o nazwie Lamesa, gdzie przyszedł na świat przed sześćdziesięcioma dziewięcioma laty. Karierę w zawodzie aktora rozpoczynał na teatralnych deskach. Początkowo grał w teatrach znajdujących się w jego rodzinnym stanie Texas. Potem jednakże postanowił spróbować swojego szczęścia na nieco szerszych wodach, w związku z czym zdecydował się na przeprowadzkę do Nowego Jorku. Tam dość długo prezentował się na Broadwayu. W drugiej połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia zmienił miejsce zamieszkania na Los Angeles, gdzie początkowo żył z pisania sztuk na potrzeby radiowych stacji. Grać zaczął natomiast wraz z początkiem lat osiemdziesiątych. Ma na swoim koncie występy w serialach telewizyjnych i kinowe.

Przystanek Alaska

Floyd Red Crow Westerman w serialu telewizyjnym „Przystanek Alaska” wcielił się w postać Tego Który Czeka. Aktor ten zmarł w Los Angeles przed dwoma laty w wieku lat siedemdziesięciu jeden. Był Indianinem, a uściślając – należał do plemienia Siuksów Sisseton-Wahpeton, w rezerwacie zamieszkiwanym przez tę plemię w Dakocie Południowej przyszedł na świat. Nie wychowywał się jednakże wśród swoich, albowiem jako pięcioletni chłopiec został posłany do jednej z rozlicznych szkół, a mieszkał w internacie. Początkowo zarabiał na życie jako muzyk – potrafił wspaniale grać na gitarze. Był to bardzo trudny okres w jego życiu, miał wówczas okazję przekonać się, że rdzennym mieszkańcom Ameryki wcale nie jest łatwo. To spowodowało, że zaangażował się w ruchy społeczne i polityczne, działając aktywnie na rzecz indiańskiej społeczności. Jako aktor zagrał w bardzo wielu telewizyjnych serialach i filmach kinowych.

Anthony Edwards w serialu telewizyjnym „Przystanek Alaska” wcielił się w postać Mike’a Monroe. Jest amerykańskim aktorem. Pochodzi z miejscowości Santa Barbara, gdzie przyszedł na świat przed czterdziestoma siedmioma laty. aktorstwem zafascynowany był już jako dziecko, chociaż rodzice nie chcieli pozwalać mu na zbyt częste oglądanie telewizji. Posiada czwórkę starszego rodzeństwa. Przez jakich czas studiował na wydziale dramatycznym University of Southern Kalifornia, jednakże zaniechał tej edukacji. Powodem tego było to, że już wówczas Edwards zaczął otrzymywać propozycje różnych ról. Jest aktorem posiadającym na swoim koncie bardzo wiele występów na dużym ekranie w filmach takich jak na przykład „Top Gun”, „Klient” czy „Cudowna mila”. Jednakże najbardziej znany jest z telewizji, a przede wszystkim z serialu „Ostry dyżur”. W życiu prywatnym jego żoną jest Jeanine Lobell, mają czwórkę dzieci.