Kategoria Polskie

Polskie seriale komediowe

11„Bank nie z tej ziemi” to jeden z polskich seriali komediowych, które swego czasu oglądało się z nieukrywaną przyjemnością. Pierwszy odcinek tej produkcji Telewizja Polska wyemitowała pod koniec maja tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego czwartego roku. Ogółem powstało odcinków trzynaście, a każdy z nich trwał niespełna pięćdziesiąt minut. Serial ten wymyśliło dwóch znanych polskich filmowców, a mianowicie Waldemar Dziki oraz Cezary Harasimowicz – ten pierwszy był jednym z reżyserów, drugi zaś jednym ze scenarzystów. W serialu zagrało wielu znakomitych polskich aktorów. Można w tym miejscu wymienić takie nazwiska jak między innymi Małgorzata Foremniak, Barbara Krafftówna, Adam Ferency, Krzysztof Wakuliński czy Franciszek Pieczka. Bohaterami tego serialu są zarówno ludzie żywi, jak i duchy. A chodzi w tym wszystkim o Bank Wszelkiej Pomocy. Bohaterom pomagają dobre duchy, a przeszkadzają złe.

„Czterdziestolatek” to bezapelacyjnie jeden z najbardziej popularnych polskich seriali, który od czasu do czasu jest przez Telewizję Polską powtarzany. Pierwszy jego odcinek został wyemitowany na antenie w roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym czwartym. Ogółem powstało tych odcinków dwadzieścia jeden. Reżyserem tego serialu był Jerzy Gruza, on również należał do grona scenarzystów. Bardzo dużą popularnością cieszył się nie tylko serial, ale także i pochodząca z niego piosenka wykonywana przez Andrzeja Rosiewicza, a zatytułowana „Czterdzieści lat minęło z czołówki”. Na ekranie natomiast zaprezentowali się tacy aktorzy jak dla przykładu Andrzej Kopiczyński, Anna Seniuk, Irena Kwiatkowska, Leonard Pietraszak oraz Janusz Gajos. Akcja serialu toczyła się w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Głównymi bohaterami byli członkowie rodziny Karwowskich z inżynierem Stefanem Karwowskim na czele.

„Lokatorzy” to niewątpliwie jeden z sympatyczniejszych seriali komediowych, jakie ukazywały się na antenie Telewizji Polskiej. Realizacji tego serialu podjął się gdański oddział TVP, a miało to miejsce w roku tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym dziewiątym. W następnym roku, na początku lutego, został wyemitowany pierwszy odcinek. Ukazywały się na antenie przez pięć lat, przy czym zaznaczyć należy, iż przez te ostatnie dwa lata tytuł serialu został zmieniony i brzmiał „Sąsiedzi”. Miało to związek z tym, że spora grupa aktorów grających w serialu do tej pory pożegnała się z nim. Ogółem nakręcono dwieście dwadzieścia sześć odcinków, które podzielono na sześć serii. Każdy z odcinków trwał niespełna trzydzieści minut. Akcja serialu toczyła się w Warszawie. Głównymi bohaterami byli gospodarze pewnego domu, jego lokatorzy oraz przyjaciele tychże gospodarzy. W serialu wystąpiło wielu znanych aktorów.

Barwy szczęścia: Rodzina Gordonów i Ewunia

3Rodzinę Gordonów tworzy dwoje ludzi. można tutaj wyróżnić męża i Izę żonę. Początkowo małżeństwo to było bardzo szczęśliwe jednak z czasem zaczęło wychodzić jaki naprawdę jest mąż Izy czyli ze jest zaborczy i nie przewidywalny. Doszło do sytuacji gdzie Iza zerwała kontakty z rodziną właśnie przez męża. Sam w domu musiał grać rolę przykładnej żony. Jednak wszystko się wciąż pogarszało Gordon był piekielnie zazdrosny i zamykał żonę pod kluczem aby moc ją kontrolować, doszło w tej rodzinie nawet do rękoczynów w wyniku czego Iza postanowiła się rozwieść. Niestety nie jest to silna osobowość i mąż szybko omotał ją i wizją świetlnej przyszłości. Iza miała zajść w ciąże aby na zawsze połączyć ich ze sobą. I tak tez się stało Gordonowie spodziewają się potomka. Maż Izy jest bardzo mądrym człowiekiem i doskonale wie jak nią kierować. Umie zachowywać się właśnie do sytuacji ale wcześniej czy później wybucha i wtedy cały koszmar zaczyna się do nowa czyli ciągłe podejrzenia i kłótnie. Jest to bardzo specyficzna rodzinka.

Ewunia jest to najmłodszy członek zespołu filmowego. Ewunia jest jeszcze dzieckiem i to w dodatku malutkim ma obecnie kilka miesięcy. Znakomicie gra ponieważ jest bardzo realna jak przystało na niemowlaka. Ewunia jest córka piotra i Marty ale nie było tak od początku, ponieważ Piotr spłodził małą z pracownicą banku w którym mieszkał jednak matka Ewuni nie przeżyła porodu i wychowywanie zaproponował właśnie swojej żonie., było to bardzo trudne do zaakceptowania Marcie ponieważ bardzo cierpiała zdradę męża ale pokochała małą i nie mogła jej tak zostawić. Marta ubiegała się o prawa o dziecka i w końcu je uzyskała. Obecnie razem wychowują malutka do pomocy najęli nawet niańkę ponieważ są bardzo zapracowani. Ewunia była źródłem sporu między Martą i Piotrem a jej biologicznymi dziadkami ponieważ to oni chcieli się nią opiekować jednak stało się zupełnie inaczej i teraz to Marta wychowuje małą. Ewunia jest bardzo ważne dla małżeństwa Marty i Piotra ponieważ sami nie mogą posiadać dzieci i starli się o maluszka już od kilku lat a tym czasem los sam im dał dziecko

Michał i ciocia Stasia z Klanu

51Michał jest synem Eli i Jerzego. Michał jest młodszym dzieckiem Eli. Michał zawsze był rozpuszczony co przelewało się na jego życie intymne nigdy nie mógł zagrzać nigdzie miejsca ponieważ nie dorósł do czegoś odpowiedzialnego. Michał wcześniej trenował piłkę nożną i maił już w ręku poważny kontrakt tylko został napadnięty i doznał poważnej kontuzji dlatego też zerwał ze sportem. Po długiej rehabilitacji podjął się nauki w szkole jednak nie wystarczało mu to wiec zaczął pracować w firmie ojca na koparce. Michał ma dwóch synów bliźniaków ale nie jest zamężny. Dzieci ma z Kingą swoją partnerką. Pomimo tego ze nie są razem to utrzymują ze sobą bliski kontakty można powiedzieć ze nawet się przyjaźnią blisko. Michał jest wolnym strzelcem i nie umie poradzić sobie z kobietami dlatego angażuje się w nieudane związki. Obecnie spotyka się z Justyną i jest to jeden z jego dłuższych związków. Michał nigdy nie był poważny i przez to miał liczne problemy jednak dzieci kocha nad życie. Obecnie mieszka na sadybie z rodzicami. Ciocia Stasia jest rodziną Lubiczów. Ciocia Stasia pochodzi z Ukrainy została stamtąd ściągnięta przez klanowych bohaterów ponieważ obawiali się o jej życie. Na Ukrainie nie mogło Stasi spotkać nic dobrego wiec postarali się o dokumenty dla niej aby się nią zająć. Stasia nie jest już moda jest staruszką a mimo to bardzo kocha Lubiczów i chce im pomagać. Wcześniej mieszkała na sadybie i opiekowała się Włodzimierzem który był chory po jego śmierci pomagał również w domu przy posiłkach i sprzątaniu. Po pewnym czasie zaczęła jednak spotykać się z panem Jeremiaszem i wyszła za niego. Mieszka teraz osobno a mimo to nadal pomaga na sadybie ponieważ jest bardzo przywiązana do rodziny. Sama również sprowadziła kogoś z zagranicy to jest Ole która w Polsce maiła zacząć studiować tym czasem wprowadziła się w tarapaty i Stasia próbuje jej pomoc ponieważ nie chce aby coś młodej kobiecie się stało. Tak naprawdę stasia nie ma więzów krwi wspólnych z Lubiczami ale nazywają ja ciocią ponieważ uważają ją za członka rodziny.

Barwy szczęścia: Włodzimież i Ewelina

2Włodzimierz jest to dosyć nowa postać w filmie. O Włodzimierzu dużo słyszeliśmy natomiast dopiero do niedawna możemy zobaczyć jak w rzeczywistości on wygląda. Włodzimierz i od dzieciństwa mieszkał na zacisznej ale później jak dorósł zaczął poważne studia i nie było go przez kilka lat w domu. Obecnie wrócił ponieważ pozwoliły na to warunki czyli odziedziczył spadku cały dom. Teraz może swobodnie się czuć i przyjmować gości. Właśnie o tych gości chodzi tutaj najbardziej ponieważ Włodzimierz jest gejem i bardzo trudno jest mu powiedzieć o tym rodzicom. Kiedy jego ojciec się dowiaduje wpada w szal dlatego chłopak zwleka z wiadomością aby przekazać ją matce. Jest to bardzo trudne ponieważ jego matka marzy o wnukach i rodzinie a z tego niestety nic nie wyjdzie. Do Włodzimierza przyjazd na święta chłopka i trudna rozmowa wisi w powietrzu tym bardziej ze partner ma dość ukrywania się pragną zamieszkać razem w nowym domu. Włodzimierz jest bardzo spokojny i uczuciowy bardzo martwi się o matkę jednak ni chce jej okłamywać.

Ewelina jest jedna z bohaterek filmu. Na początku bardzo mało scen było kręconych z jej udziałem ale ostatnio coraz bardziej możemy poznać ta postać. Ewelina jest bardzo zdolną młoda kobietą . Już od najmłodszych lat była utalentowana czyli grała na lutni. Później rozwijała swój talent kiedy wraz z matka wyjechała za gracie ponieważ jej matka właśnie tam chciała ułożyć sobie życie. Ewelina była wtedy nastolatką. Jednak zamiast układania sobie życia spotkała ją cos zupełnie innego, czyli zastała zgwałcona prze faceta swej matki. Oczywiście matka nie wierzyła córce. Długo czasu musiało minąć aż kobieta zaakceptowała to co się wydarzyło i zaufała córce. Ewelina po całym zdarzeniu była bardzo wyobcowana ponieważ nikt jej nie wierzył i była z problemem sama. Nie ufała żadnym mężczyzną jednak obecnie jest inaczej ponieważ poukładała sobie wszystko , spotyka się z Hubertem i jest w reszcie szczeliwa. Przynajmniej prawie ponieważ ma problemy z matką która zadręcza jej ojca, dziewczyna jest pomiędzy młotem a kowadłem i nie wie jak wyjść z sytuacji.

Barwy szczęścia: Magda, Kasia i Adam

1Magda jest bohaterkom filmu barwy szczęścia. Maga jest siostrą Pawła i zawsze we wszystkim go wspiera. Magda długo była sam ponieważ nie mogła znaleźć nikogo wartościowego po to aby z nim założyć rodzinę. Na codzień pracuje w rodzinnej firmie ojca czyli sprzedaje w sklepie zajmuje się zamówieniami oraz dostarczaniem towaru. Magda do tej pory żyła bardzo wygodnie ponieważ nic nie zakłócało jej spokoju od pewnego czasu jednak wszystko się skomplikowało. Po pierwsze wdała się w romans z żonatym mężczyzną na domiar złego ma on synka wiec sprawa dodatkowo się komplikuje poza tym Magda ma problemy w domu czyli dowiedziała się ze mężczyzna który wychowywał ją przez tyle la tnie jest jej biologicznym ojcem tylko jest nim sąsiad na domiar złego ojciec Julki co dodatkowo komplikuje całą sytuację. Magda musi cały sekret trzymać w sobie ponieważ mogłoby dojść do wielkiego skandalu oraz kłótni. Magda w końcu ma kogoś kogo kocha ale ciągle waha się czy dobrze postępuje sama zaczyna wiedzieć jakie niesie to ze sobą problemy czyli związek z żonatym facetem.

Kasia górka jest bardzo żywiołową osobą. Kasia pochodzi z Warszawy jednak bardzo długo przebywała poza krajem w pogoni za zyskiem. W końcu kiedy już cos odłożyła wróciła do polski i kupiła mieszkanie aby stać się niezależną. Kasi wybudował także klub sportowy gdzie można pocieszyć i po trenować. W interesach idzie jej dość dobrze ale nie w miłość ponieważ wciąż przechodzi liczne perypetie. Po pierwsze Kasia zawsze źle lokuje swoje uczucie ponieważ jej partnerzy są bardzo egoistyczni i prędzej czy później niszczą cale uczucie. Ostatnim nabytkiem Kasi jest sam w którym kiedyś szaleńczo się kochała obecnie wszystko wróciło. Młoda para planowała ślub ale sam na dwa dni przed ceremonią rzucił Kasię ponieważ sam nie wie czego chce. Obecnie ma zamiar żenić się z dawną żoną Merry. Kasia bardzo przeżyła rozstanie i teraz jest bardzo ostrożna w uczuciach ponieważ nie chce znowu się pomylić. Jest jedynaczką ale pomimo tego bardzo altruistycznie podchodzi do innych ludzi. Rodzina jest dla niej najważniejsza.

Adam to kolega Kasi. Kiedyś dawno temu byli kimś więcej ponieważ Kasia z nim się związała. Z nim właśnie wyjechała za granice ale Adam zawsze bawił się w nieczyste interesy i kasie też w nie wciągnął przez co musiała wracać do polski. Obecnie wszystko sobie wyjaśnili i Adam zupełnie się zmienił. Zaczął pracować na budowie i jest bardzo solidny w powierzonych mu zadaniach wręcz ochoczo wykonuje wszystkie prace nawet te typowo za darmo czyli na rzecz innych. Adam nad życie kocha matkę ponieważ tylko ona mu została zawsze o nią dba ponieważ wie jak bardzo ona cierpi kiedy mu się cos zdarza. Mieszka wraz z matką na ulicy zacisznej czyli w rodzinnym domku. Adam w filmie przechodzi metamorfozę czyli z chuligana zmienia się nie do poznania i nawet stara się pomagać innym. Ostatnio zaangażował się w pomoc kobiecie bitej przez męża przez co został nawet zamknięty w wiezieniu. Adam wiedzie spokojne rzycie ale do pełnego szczęścia potrzebna jest mu druga osoba początkowo wydawało się że będzie nią Izą