Barwy szczęścia: Włodzimież i Ewelina

By | 30 października 2009

2Włodzimierz jest to dosyć nowa postać w filmie. O Włodzimierzu dużo słyszeliśmy natomiast dopiero do niedawna możemy zobaczyć jak w rzeczywistości on wygląda. Włodzimierz i od dzieciństwa mieszkał na zacisznej ale później jak dorósł zaczął poważne studia i nie było go przez kilka lat w domu. Obecnie wrócił ponieważ pozwoliły na to warunki czyli odziedziczył spadku cały dom. Teraz może swobodnie się czuć i przyjmować gości. Właśnie o tych gości chodzi tutaj najbardziej ponieważ Włodzimierz jest gejem i bardzo trudno jest mu powiedzieć o tym rodzicom. Kiedy jego ojciec się dowiaduje wpada w szal dlatego chłopak zwleka z wiadomością aby przekazać ją matce. Jest to bardzo trudne ponieważ jego matka marzy o wnukach i rodzinie a z tego niestety nic nie wyjdzie. Do Włodzimierza przyjazd na święta chłopka i trudna rozmowa wisi w powietrzu tym bardziej ze partner ma dość ukrywania się pragną zamieszkać razem w nowym domu. Włodzimierz jest bardzo spokojny i uczuciowy bardzo martwi się o matkę jednak ni chce jej okłamywać.

Ewelina jest jedna z bohaterek filmu. Na początku bardzo mało scen było kręconych z jej udziałem ale ostatnio coraz bardziej możemy poznać ta postać. Ewelina jest bardzo zdolną młoda kobietą . Już od najmłodszych lat była utalentowana czyli grała na lutni. Później rozwijała swój talent kiedy wraz z matka wyjechała za gracie ponieważ jej matka właśnie tam chciała ułożyć sobie życie. Ewelina była wtedy nastolatką. Jednak zamiast układania sobie życia spotkała ją cos zupełnie innego, czyli zastała zgwałcona prze faceta swej matki. Oczywiście matka nie wierzyła córce. Długo czasu musiało minąć aż kobieta zaakceptowała to co się wydarzyło i zaufała córce. Ewelina po całym zdarzeniu była bardzo wyobcowana ponieważ nikt jej nie wierzył i była z problemem sama. Nie ufała żadnym mężczyzną jednak obecnie jest inaczej ponieważ poukładała sobie wszystko , spotyka się z Hubertem i jest w reszcie szczeliwa. Przynajmniej prawie ponieważ ma problemy z matką która zadręcza jej ojca, dziewczyna jest pomiędzy młotem a kowadłem i nie wie jak wyjść z sytuacji.

Barwy szczęścia: Magda, Kasia i Adam

By | 24 października 2009

1Magda jest bohaterkom filmu barwy szczęścia. Maga jest siostrą Pawła i zawsze we wszystkim go wspiera. Magda długo była sam ponieważ nie mogła znaleźć nikogo wartościowego po to aby z nim założyć rodzinę. Na codzień pracuje w rodzinnej firmie ojca czyli sprzedaje w sklepie zajmuje się zamówieniami oraz dostarczaniem towaru. Magda do tej pory żyła bardzo wygodnie ponieważ nic nie zakłócało jej spokoju od pewnego czasu jednak wszystko się skomplikowało. Po pierwsze wdała się w romans z żonatym mężczyzną na domiar złego ma on synka wiec sprawa dodatkowo się komplikuje poza tym Magda ma problemy w domu czyli dowiedziała się ze mężczyzna który wychowywał ją przez tyle la tnie jest jej biologicznym ojcem tylko jest nim sąsiad na domiar złego ojciec Julki co dodatkowo komplikuje całą sytuację. Magda musi cały sekret trzymać w sobie ponieważ mogłoby dojść do wielkiego skandalu oraz kłótni. Magda w końcu ma kogoś kogo kocha ale ciągle waha się czy dobrze postępuje sama zaczyna wiedzieć jakie niesie to ze sobą problemy czyli związek z żonatym facetem.

Kasia górka jest bardzo żywiołową osobą. Kasia pochodzi z Warszawy jednak bardzo długo przebywała poza krajem w pogoni za zyskiem. W końcu kiedy już cos odłożyła wróciła do polski i kupiła mieszkanie aby stać się niezależną. Kasi wybudował także klub sportowy gdzie można pocieszyć i po trenować. W interesach idzie jej dość dobrze ale nie w miłość ponieważ wciąż przechodzi liczne perypetie. Po pierwsze Kasia zawsze źle lokuje swoje uczucie ponieważ jej partnerzy są bardzo egoistyczni i prędzej czy później niszczą cale uczucie. Ostatnim nabytkiem Kasi jest sam w którym kiedyś szaleńczo się kochała obecnie wszystko wróciło. Młoda para planowała ślub ale sam na dwa dni przed ceremonią rzucił Kasię ponieważ sam nie wie czego chce. Obecnie ma zamiar żenić się z dawną żoną Merry. Kasia bardzo przeżyła rozstanie i teraz jest bardzo ostrożna w uczuciach ponieważ nie chce znowu się pomylić. Jest jedynaczką ale pomimo tego bardzo altruistycznie podchodzi do innych ludzi. Rodzina jest dla niej najważniejsza.

Adam to kolega Kasi. Kiedyś dawno temu byli kimś więcej ponieważ Kasia z nim się związała. Z nim właśnie wyjechała za granice ale Adam zawsze bawił się w nieczyste interesy i kasie też w nie wciągnął przez co musiała wracać do polski. Obecnie wszystko sobie wyjaśnili i Adam zupełnie się zmienił. Zaczął pracować na budowie i jest bardzo solidny w powierzonych mu zadaniach wręcz ochoczo wykonuje wszystkie prace nawet te typowo za darmo czyli na rzecz innych. Adam nad życie kocha matkę ponieważ tylko ona mu została zawsze o nią dba ponieważ wie jak bardzo ona cierpi kiedy mu się cos zdarza. Mieszka wraz z matką na ulicy zacisznej czyli w rodzinnym domku. Adam w filmie przechodzi metamorfozę czyli z chuligana zmienia się nie do poznania i nawet stara się pomagać innym. Ostatnio zaangażował się w pomoc kobiecie bitej przez męża przez co został nawet zamknięty w wiezieniu. Adam wiedzie spokojne rzycie ale do pełnego szczęścia potrzebna jest mu druga osoba początkowo wydawało się że będzie nią Izą

Jezioro w Springfield

By | 20 października 2009

2EPA jest organizacją zajmującą się ochroną środowiska w Stanach Zjednoczonych. Ich chciwy przywódca chce namówić prezydenta USA, by pozwolił mu działać. Ten daje mu wolną rękę. Nad miasto zostaje zrzucona wielka półkolista kapsuła, która ma zabezpieczyć środowisko przed rozprzestrzenianiem się zaraz szerzącej się w Springfield. Ludzie są przerażeni, nie wiedzą, co się dzieje. Homer nawet nie kojarzy, że to może mieć związek z tym, co zrobił koło jeziora. W końcu na wielkim telebimie pojawił się przywódca EPA. Jest wkurzony, bo nikt nie kojarzy, czym zajmuje się jego organizacja, więc zaczyna sobie pogrywać z ludźmi. Ozjamia im, że to zastosowanie zostało wprowadzone w życie po wypadku, który spowodował ktoś z mieszkańców, a dotyczyło one ekstremalnego zanieczyszczenia środowiska. I zostali złapani nie jak zające, bo ich się tak łatwo nie da złapać – raczej jak marchewki. Homer od razu kojarzy, że to jest z nim związane, ale każe świni trzymać fason. Ludzie zastanawiają się, kto to mógł zrobić i poprzysięgają, że jeśli się dowiedzą, od razu wymierzą sprawiedliwość na własną rękę. Homer siedzi cicho i pilnuje, by nikt się tego jednak nie dowiedział. Z jeziora w Springfield zostaje wyłowiona ogromna beczka. Tylko Marge na początku kojarzy, co to za beczka, ale nikt inny. Homer do bólu zaklina się, że mógł to zrobić każdy i ciężko będzie udowodnić winę. W tym momencie kamera pokazuje wyraźny podpis Homera Simpsona na beczce. Miasto od razu zamienia się w średniowieczne mentalnie społeczeństwo. Wszyscy idą z pochodniami na Homera, wykrzykując jego imię, są źli, wściekli i żądają krwi Homera. Ten kiedy wygląda przez okno widzi, że idą w odmiennym kierunku i nabija się z nich na cały głos. Od razu tłum zakręca i rozpoczyna atak na jego dom. Ten broni się ile sił w rękach, wykorzystuje wszelkie metody, grozi piłą łańcuchową, jest bezczelny, a jego córeczka broni się rozbitą butelką i wszyscy boją się do niej podejść. Rodzina musi uciekać. Dzięki sąsiadowi przedostają się na tył domu, gdzie wsiadają w samochód i uciekają. Ale szybko zostają złapani i niesieni na drzewo, gdzie mają zostać powieszeni. Uciekają na domek z drzewa, a potem dzięki Maggie, która odkryła potajemne przejście, na drugą stroną kapsuły. Ludzie zakopują dziurę i zapychają ją. Natychmiast zjawia się EPA i rozpoczyna ich poszukiwanie.

Kamila i Beata z Klanu

By | 19 października 2009

42Kamila jest siostrą Jurka. Kamila pomimo tego ze jest młodą dziewczyną ma już brata po pięćdziesiątce. Jerzy dowiedział się o jej istnieniu po śmierci ojca. Później okazało się ze musi zaopiekować się Kamilą ponieważ jej matką była ciężko chora. Początkowo Kamila była nieznośna jednak szybko przekonała się ze Lubiczowie ją kochają. Obecnie mieszka z nimi i uczy się. Przechodzi ciężki okres ponieważ ma egzaminy do liceum i musi dużo się uczyć. Jest typem wesołej dziewczyny która nie przejmuje się bardzo wszystkim. Jej pasja jest sport trenuje pływanie zawodowo. Kamila jest bardzo związana z Lubiczami ponieważ są jedynymi jej krewnymi. Najbardziej kocha jednak Ele ponieważ ta jej matkuje. Nawet po rozwodzie jej brata z Elą postanowiła mieszkać nadal na sadybie ponieważ tam był jej dom. Kamila ma chłopaka który podobnie jak ona zajmuje się sportem. Kamila to odważna dziewczyna kiedy chodzi o jej rodzinę potrafi bronić ich jak tylko umie, nie sprawia kłopotów i jest bardzo sympatyczna, często też pomaga pilnować swoich bratanków co nie jest łatwe. Beata Borecka jest matką dwojga dzieci. Beat nie umie właściwe ulokować uczuć ponieważ jej życie stale wywraca się do góry nogami.. Chyba prawdziwym okazuje się stwierdzenie ze kto nie ma szczęści w miłości to ma w kartach. Beata nie umie ułożyć sobie prywatnego życia za to doskonale prowadzi firmie. Rozwinęła ją od postaw zajmuje się przemysłem kosmetycznym i jest w tym świetna. Beata ma trudna sytuacje ponieważ jedno dziecko ma z piotrem Boreckim jest nim Jaś a drugie z Jackiem. Pierwszy partner jest psychologiem i na początku namawiał ja do aborcji natomiast drugi jest bankierem który ciągle ja zdradza. Beata odkryła wreszcie wszystko i jest bardzo rozżalona, postanawia zerwać kontakt z obojgiem jeśli już coś postanowi to jest tak do końca i nic jej nie przekona. Zawsze może liczyć na rodzinę ale ich tez nie chce obarczać problemami.

Wojna domowa i Zmiennicy

By | 15 października 2009

„Wojna domowa” to jeden z kultowych już rzec by można polskich seriali komediowych. Chociaż jego docelowa grupę odbiorców stanowiła młodzież, to jednak i dorośli oglądali go z nieukrywana przyjemnością. Pierwszy jego odcinek został przez Telewizję Polską wyemitowany pod koniec października roku tysiąc dziewięćset sześćdziesiątego piątego. Na antenie serial obecny był przez rok. W tym czasie nakręcono piętnaście odcinków, a każdy z nich trwał niespełna trzydzieści minut, przy czym wyjątek zrobiono przy dwóch trwających około pięćdziesięciu minut. Reżyserem serialu był Jerzy Gruza. Inspiracją do nakręcenia tej produkcji były ukazujące się na łamach „Przekroju” felietony autorstwa Miry Michałowskiej (podpisywała się pseudonimem Maria Zientarowa) – ona zresztą była również autorką scenariusza serialu. Głównymi bohaterami byli Paweł oraz Anula zmagający się z typowymi dla swego wieku problemami.

„Zmiennicy” to polski serial komediowy, który dzisiaj cieszy się już mianem kultowego. Co jakiś czas jest przez Telewizja Polską emitowany. Pierwszy odcinek został nadany na antenie telewizji w październiku tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego siódmego roku. Emitowany był przez rok. W tym czasie widzowie obejrzeć mogli piętnaście odcinków, z których każdy trwał niespełna sześćdziesiąt minut. Reżyserem produkcji był jeden z najlepszych polskich reżyserów, a mianowicie nie żyjący już Stanisław Bareja. On też – wspólnie z Jackiem Janczarskim – napisał scenariusz. Ścieżkę dźwiękowa do serialu skomponował Przemysław Gintrowski, natomiast w rolach głównych wystąpili tacy aktorzy jak Ewa Błaszczyk, Mieczysław Hryniewicz, Irena Kwiatkowska, Kazimierz Kaczor, Wojciech Pokora, Bronisław Pawlik i inni. Akcja tego serialu toczy się w Warszawie wokół pewnej taksówki, w której ukryto znaczną kwotę pieniędzy.